Kuriérska služba

Cena a dĺžka dodania

GLS ako poskytovateľ doručovacej služby doručuje balíky v pracovných dňoch od pondelku do piatku – na Slovensku zvyčajne do 24 hodín. Táto štandardná doba doručenia však nie je zaručená. Balíky sa totiž prepravujú po cestách a zdržanie dopravy môže viesť k omeškaniu. Cena za kuriéra ktorý vám doručí balík až do rúk je 3,90€.

Vy rozhodnete o dátume, mieste a mnohom ďalšom

Vyberte si a ovplyvnite doručenie podľa vlastného želania. Dokonca skôr než sa balík vyberie na cestu k vám. GLS ponúka širokú škálu možností doručenia.

Možnosti doručenia sú vám k dispozícii hneď, ako dostanete od GLS e-mail alebo textovú správu s informáciami o vašom balíku.

Pri druhom e-maili alebo textovej správe vám GLS oznámi, kedy vaša objednávka pravdepodobne dorazí a dokonca dostanete aj trojhodinový časový rámec. Zatiaľ zistíte, či bude mať na mieste kto prebrať balík.

Pokiaľ sa tak nestane a vy zmeškáte prvý pokus o doručenie, máte opäť k dispozícii rôzne možnosti doručenia. Dostanete e-mail alebo textovú správu s odkazom, ktorý vás zavedie priamo k možnostiam pre doručenie vášho balíka. Pri druhom pokuse o doručenie si môžete vybrať pre vás najvhodnejší spôsob prevzatia balíka.

Možnosti doručenia na počkanie

  • Doručenie na rovnakú adresu k určitému dátumu
  • Doručenie na novú adresu
  • Doručenie v čase po pracovnej dobe medzi 17.00 a 20.00 (možné len v mestách s depom GLS)
  • Doručenie na predajné miesto GLS ParcelShop
  • Doručenie do Balíkomatu
  • Vyzdvihnutie v depe GLS
  • Odmietnutie prijatia zásielky

 

Sledujte váš balík

Akonáhle dostanete email s číslom balíka, môžete ho sledovať online na tejto stránke.

Štandardná balíková doručovacia služba

V ideálnom prípade je balík doručený priamo vám osobne. Podpisom potom potvrdíte, že doručovacia služba bola úspešná a balík ste prijali. Aj iný člen domácnosti môže za vás balík prevziať. Pri objednávke na dobierku zaplatíte kuriérovi v hotovosti alebo kartou. Nachystajte si prosím presnú sumu nakoľko kuriér nemusí mať vždy presnú sumu na vydanie.

Vyberte si dátum doručenia

Môžete si vybrať určitý dátum. Na výber sú štyri pracovné dni po predpokladanom dátume doručenia. Stačí kliknúť na možnosť Nový dátum doručenia a potvrdiť. GLS balík doručí v požadovaný deň.

 


Zásielkovňa

 

Cena a dĺžka dodania

Tovar si môžete vyzdvihnúť na jednom z vyše 690+ výdajných miest na Slovensku. Od dokončenia a expedovania objednávky je doba dodania 1 až 2 pracovné dni. Cena za dodanie cez Zásielkovňu je 1,90€. Ak vaša objednávka presiahne hodnotu 40€ automaticky získavate poštovné zásielkovňou ZDARMA.

Ako si viem skontrolovať stav svojej objednávky?

Pomocou trasovacieho čísla, ktoré obdržíte na e-mail, môžete sledovať vašu zásielku TU.

Ako a kde za tovar zaplatím?

Za tovar môžete zaplatiť na našej stránke vopred bankovým prevodom alebo kartou, ďalším spôsobom je platba na dobierku priamo v Zásielkovni. Pokiaľ si vyberiete možnosť platby na dobierku v Zásielkovni, majte prosím pri prevzatí tovaru pripravenú vždy hotovosť. Na výdajných miestach už nie je možné platiť kartou.