Ekológia

Ako sme vďaka vám zasadili už viac ako 1000 stromov

Náš prvý míľnik dosiahnutý. A to len vďaka vám, našim verným zákazníkom. Bez vás by to nebolo možné! ĎAKUJEME

Ako to celé začalo…

Už na začiatku AuthenticWOOD sme vedeli, že týmto projektom chceme prispievať k zlepšeniu životného prostredia a naučiť nielen vás, ale aj nás ako sa zodpovedne správať k našej planéte. Preto sme hľadali dlhodobého partnera s ktorým by sme spolupracovali a prispievali tak opätovnému zalesňovaniu našej nádhernej Zeme.

Spolupráca s celosvetovou neziskovou organizáciou OneTreePlanted

Sme veľmi vďační, že sme sa stali súčasťou projektu Global Reforestation ktorú organizuje práve spomínaná neziskovka OneTreePlanted. Táto organizácia je plne transparentná a spolupracuje s obrovskými firmami ako Adidas, Facebook, DHL atď. Zalesňovaniu sa venuje už dlhší čas a majú tím veľmi skúsených ľudí a práve preto sme sa rozhodli spolupracovať práve s nimi.

Ako funguje nezisková organizácia ONE TREE PLANTED?

Ako environmentálna charita sa snažíme dosiahnuť to, aby každý mohol jednoducho prispieť k záchrane životného prostredia výsadbou stromov!

Založená v roku 2014, charita One tree planted sa aktívne podieľa na zalesňovaní problémových častí sveta ako napr. Afrika ,Ázia a Amerika. Vďaka podpore od jednotlivcov, firiem a škôl získava dotácie alebo dobrovoľníkov ktorý sa priamo podieľajú na projekte.

Už v roku 2018 počet dobrovoľníkov presiahol počet 3800 ktorým sa podarilo zasadiť viac ako 1.3 milióna stromov v 13 rôznych krajinách. Rok 2019 bol prelomový s počtom 6 000 000 vysadených stromov a charita začiatkom 2020 sľúbila pomoc pri zalesňovaní Austrálie po nedávnych tragických  udalostiach.

Ako to funguje?

Jednoducho. Každé euro zaistí jeden zasadený strom 🙂 Ale poďme pekne krok po kroku.

  1. Charita vyzbiera určitý počet dotácií
  2. Peniaze sa spoja a pošľú partnerom ktorý sa postarajú o sadeňičky. Každá krajina a oblasť sa zalesňuje stromami ktoré sú pre ňu najvhodnejšie.
  3. Cez obdobie dažďov sú sadeničky nasadené a  monitorované
  4. Podáva sa hlásenie o ich stave a vplyve

Následne prichádzajú 4 hlavné fázy zalesňovania.

  1. Príprava plochy. Pôda sa vyplie a pripravý na sadenie 
  2. Sadenice sú umiestnené a vyživované v lesnej škôlke
  3. Samotné ručné vysádzanie stromčekov
  4. Stromy sú monitorované a charita ponúka ich fotky, hlásenia o ich stave a vplyve na okolie

Stromy pomáhajú čistiť vzduch ktorý dýchame, vodu ktorú pijeme a zabezpečujú domov pre viac ako 80% suchozemských živočíchov. Okrem toho zabezpečujú prácu 1.6 miliarde ľudí, pohlcujú uhlík a sú kľúčovou súčasťou cca 25% svetových liekov ( ako napríklad Aspirín 🙂 )

Sme vďačný, že aj náš tím môže byť súčasťou niečoho na čom záleží a kúpou našich krytov sa môžete pripojiť aj VY!

Pre Viac informácií navštívte ich oficiálnu stránku: https://onetreeplanted.org/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *